1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ważny krok do budowy S10 Wyrzysk – Bydgoszcz

Ważny krok do budowy S10 Wyrzysk – Bydgoszcz

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-27
Ważny krok do budowy S10 Wyrzysk – Bydgoszcz
S10 Wyrzysk - Bydgoszcz będzie liczyć ok. 40 km. Trasa ma powstać do 2030 r. Zdjęcia: GDDKIA
Ważny krok do budowy drogi ekspresowej S10 Wyrzysk – Bydgoszcz. Drogowcy zawarli umowę z firmą, która przeprowadzi badanie podłoża pod przyszłą ekspresówkę i opracuje elementy Koncepcji programowej (KP). Po tych pracach możliwe będzie ogłoszenie przetargu na projekt i budowę trasy S10, która docelowo połączy Szczecin z Warszawą.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie dokumentacji przygotowawczej, dla 40 km drogi ekspresowej pomiędzy obwodnicą Wyrzyska, a funkcjonującym od 2020 r. węzłem Bydgoszcz Zachód na trasie S5, poznaliśmy 8 lutego br. Nie było odwołań w przetargu dlatego drogowcy podpisali umowę z firmą Transprojekt Gdański jeszcze w lutym. Wykonawca za blisko 8 mln zł przeprowadzi rozpoznanie i badanie podłoża i opracuje elementy Koncepcji programowej (KP). Dokumentacja doprecyzuje wypracowane dotychczas przez GDDKiA założenia projektowe i przedstawi rozwiązania obiektów drogowych i inżynierskich. Inwestycja od końca 2022 r. posiada decyzję środowiskową.

- Podpisana umowa zbliża nas do kolejnego odcinka drogi S10, który za parę lat połączy woj. kujawsko-pomorskie z północną częścią woj. wielkopolskiego i woj. zachodnio-pomorskim, a przy tym będzie wpisywać się w całą przeszło 400-kilometrową drogę ekspresową, która połączy Szczecin z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej – powiedział Sebastian Borowiak – dyrektor GDDKiA oddziału w Bydgoszczy.

Budimex zgarnie budowę niemal całej trasy S10 Stargard - Piła

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz

Mapa: GDDKIA

Odcinek Wyrzysk – Bydgoszcz jest częścią drogi ekspresowej S10, która połączy Szczecin z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej. W ramach zadania powstaną m.in. cztery węzły drogowe (Sadki, Nakło, Ślesin, Kruszyn), 21 obiektów inżynierskich i dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP).

Przebieg trasy S10 od autostrady A1 do Warszawy – mapy

Transprojekt Gdański będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji, która będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj. Realizacja robót budowlanych planowana jest w latach 2028 -2030.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Jak dojadę - Bydgoszcz Jak dojadę - Wyrzysk