1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Więcej płacimy za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl – Konin

Więcej płacimy za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl – Konin

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-03-25
Więcej płacimy za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl – Konin
Opłaty na autostradzie A2 i A4 znowu idą w górę. Zdjęcia: AWSA
Kierowcy już odczuli kolejną podwyżkę opłat za przejazd autostradą A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem. We wrześniu ubiegłego roku koncesjonariusz podniósł stawki do 30 zł, teraz to już 32 zł za każdy z trzech odcinków na trasie. Z opłat wyłączona jest obwodnica Poznania. W sumie za przejazd A2-ką od Świecka do Konina płacimy już 114 zł.

Od 11 marca br. kierowcy muszą zapłacić więcej za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl - Konin. Nowy cennik przewiduje opłatę dla aut osobowych w wysokości 32 zł za każdy z trzech odcinków na tej trasie.

Zmiany w cenniku opłat za przejazd autostradą A2 na trasie Nowy Tomyśl - Konin. Opłata za przejazd każdym z trzech odcinków będzie wynosić:

 • 16 zł dla motocykli;
 • 32 zł (kategoria 1) dla samochodów osobowych o dwóch osiach;
 • 51 zł dla samochodów osobowych i motocykli z przyczepami;
 • 78 zł – dla pojazdów o trzech osiach oraz samochodach o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami
 • 118 zł - dla pojazdów o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdów o trzech osiach z przyczepami
 • 320 zł – dla pojazdów ponadnormatywnych.

To już kolejna podwyżka opłat na autostradzie A2. We wrześniu ubiegłego roku koncesjonariusz podniósł stawki do 30 zł, teraz to już 32 zł za każdy z odcinków. Co daje za przejazd całą trasą aż 96 zł.

- Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady, niezmiennie wysokimi stopami procentowymi oraz utrzymującym się wzrostem inflacji. Spółka utrzymuje 50% bonifikatę dla pojazdów kat. 6 (motocykle) – poinformowała Autostrada Wielkopolska SA, koncesjonariusz autostrady A2.

Nadal nie zmienia się opłata za przejazd odcinkiem A2 Świecko - Nowy Tomyśl. Kierowcy pojazdów kategorii 1 płacą w tym przypadku 18 zł za przejechanie 106 km.

Opłaty dla aut osobowych na autostradzie A2 Świecko - Nowy Tomyśl - Konin

Opłaty dla aut osobowych na autostradzie A2 Świecko - Nowy Tomyśl - KOnin

Źródło: AWSA

Przypominamy, ze w ostatnim czasie zdrożały również przejazdy na koncesyjnym odcinku autostday A4 Katowice - Kraków. W przypadku pojazdu z kategorii 1, pokonanie płatnego odcinka A4 kosztuje 30 zł (stan na luty 2024 r.) Opłata 15 zł jest pobierana, na każdej bramce poborowej w Balicach i Brzęczkowicach. I na tym nie koniec powyżek, bo od 1 kwietnia opłaty na A4 ponownie pójdą w gorę.

Opłaty na autostradach. Od kwietnia nowe stawki na A4 Katowice – Kraków

Autostrada A4 Katowice - Kraków jeszcze droższa od kwietnia

Autostrada A4 Katowica - Kraków. Zdjęcia: SAM SA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Konin