1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wrocław: Otwarcie obwodnicy Leśnicy – ul. 11 Listopada

Wrocław: Otwarcie obwodnicy Leśnicy – ul. 11 Listopada

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-09
Wrocław: Otwarcie obwodnicy Leśnicy – ul. 11 Listopada
Do ruchu oddany zostanie brakujący odcinek obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu. Zdjęcia: Wrocławskie Inwestycje
Na to otwarcie z niecierpliwością czekają mieszkańcy Leśnicy we Wrocławiu. Chodzi o kluczowy fragment obwodnicy: ul. 11 Listopada. Oznacza to, że obecna droga krajowa 94 (ul. Średzka) nie będzie już przebiegać przez centrum osiedla.

Główna ulica Leśnicy przestanie być już trasą tranzytową. Stanie się tak po otwarciu brakującego odcinka obwodnicy Leśnicy – ul. 11 Listopada. Obwodnica uwolni od tranzytu aż 4,5-kilometrowy odcinek ul. Kosmonautów od Fieldorfa i Średzkiej prawie do granicy Wrocławia.

Siedem nowych obwodnic na Dolnym Śląsku – co z ich budową?

Po otwarciu trasy kierowcy jadący od strony Środy Śląskiej będą odbijać w al. Kaczorowskiego, dojadą do skrzyżowania z ul. Brzezińskiego i ul. 11 Listopada, w którą skręcą w lewo. Dojadą nią –wiaduktem nad torami kolejowymi – do ul. Kosmonautów, na wysokości ul. Fieldorfa. Skręcając w prawo przemierzać będą przebudowany na czteropasmowy odcinek Kosmonautów którym pojadą w kierunku centrum miasta.

Jak podkreślają przedstawiciele wrocławskiego magistratu, nowa trasa przyda się również mieszkańcom Muchoboru Małego i Wielkiego, Nowego Dworu czy Żernik, którzy jadąc na zachód nie będą skazani na często zamykane rogatki kolejowe wstrzymujące ruch na ul. Żernickiej przy przystanku kolejowym Wrocław Żerniki.

TOP 5 miejsc z korkami na dolnośląskiej autostradzie A4

Po oddaniu obwodnicy Leśnicy, ul. Średzka wciąż będzie przejezdna i funkcjonalna dla kierowców jako ulica dwukierunkowa. Planowane są jednak działania uspokajające ruch i wyznaczenie miejsc parkingowych.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Wrocław