1. Strona główna
  2. Zdjęcia
  3. Via Baltica ominie Łomżę. Zaglądamy na budowę S61 Łomża Zachód – Kolno

Via Baltica ominie Łomżę. Zaglądamy na budowę S61 Łomża Zachód – Kolno

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, GDDKIA
  3. 2024-05-08
Via Baltica ominie Łomżę. Zaglądamy na budowę S61 Łomża Zachód – Kolno
S61 jest niemal gotowa. W budowie jest ostatni, 13 kilometrowy, odcinek trasy tj. S61 Łomża Zachód - Kolno. Jedną nitką nowej drogi, która połączy oddane wcześniej odcinki, mamy pojechać w tym roku - tak przynajmniej wynika z zapowiedzi drogowców. Sprawdzamy postęp prac na budowie obwodnicy Łomży – GDDKIA pokazała nowe zdjęcia.

Co się dzieje na placu budowy drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód - Kolno?

Sprawdzamy postęp prac na obwodnicy Łomży, odcinku drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. Zaawansowanie prac na koniec kwietnia br. wyniosło 64 procent. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, w ostatnim czasie prace na budowie obwodnicy Łomży skupione były m.in. na betonowaniu elementów obiektów inżynieryjnych, montażu urządzeń dylatacyjnych, a także wykonywaniu izolacji. 

Kiedy kierowcy ominą Łomżę trasą S61 ?

Według harmonogramu jedna nitka budowanego odcinka ma być przejezdna w połowie tego roku. W połowie 2025 r. obwodnica Łomży na całej długości ma być w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Oto jak przedstawia się obecnie stan prac - czy terminy sa realne, oceńcie sami....

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S61 Jak dojadę - Kolno Jak dojadę - Łomża