1. Strona główna
  2. obwodnica Nowego Sącza

Obwodnica Nowego Sącza

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2015-12-12
Obwodnica Nowego Sącza
Obwodnica zachodnia Nowego Sącza biegnie w kierunku drogi krajowej nr 28. Zdjęcia: Maria Olszowska. Powiat Nowy Sącz
Obwodnice północna i zachodnia Nowego Sącza to dogodne rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców Sądecczyzny, ale też turystów i osób jadących w inne części regionu atrakcyjnego turystycznie. Obie trasy, które usprawniają ruch tranzytowy na drodze krajowej nr 28 oddano do ruchu w 2015 roku. Brakuje jeszcze 1,5 km odcinka, który połączy obie obwodnice i całkowicie odciąży Nowy Sącz od niepotrzebnego ruchu.

Obwodnica Północna w ciagu DK28

Obwodnica Północna z nowym mostem na Dunajcu została otwarta dla ruchu samochodowego 24 sierpnia 2015 roku. Przypomnijmy, realizacja inwestycji rozpoczęła się w marcu 2014 roku. Wykonawcą prac była firma Intercor z Zawiercia. W ramach inwestycji powstała droga klasy głównej przyspieszonej od skrzyżowania ul. Tarnowskiej i ul. Witosa w Nowym Sączu do ul. Marcinkowickiej w Chełmcu. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec powstał nowy most. Obwodnica liczy ponad 2 kilometry i jest częścią drogi krajowej nr 28. Całkowity kosz inwestycji to 98 mln zł z czego dofinansowanie wyniosło 83 mln zł.

Północna obwodnica Nowego Sącza z mostem na Dunajcu w ciagu DK28

Północna obwodnica Nowego Sącza z mostem na Dunajcu

Północna obwodnica Nowego Sącza ułatwia komunikację kierowcom jadącym od strony Brzeska czy Limanowej w kierunku Gorlic oraz od Doliny Popradu i dalej na południe w kierunku Krościenka i Szczawnicy.

Brakujący łącznik obwodnic zachodniej i północnej

Docelowo północna obwodnica ma być połączona z oddanym w grudniu zachodnim odcinkiem obwodnicy Nowego Sącza. Łącznik z Chełmca do Biczyc będzie miał długość 1,5 km. Jego budowa leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jego budowa przewidziana jest do 2020 roku.

Zachodnia obwodnica

Zachodnia obwodnica Nowego Sącza prowadzi od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych gdzie łączy się z drogą krajową nr 28 oraz w przyszłości (do 2020 roku z północnym odcinkiem obwodnicy Nowego Sącza). Trasa zaczyna się na rondzie gdzie łączy się z drogą wojewódzką nr 969. To ponad 6 kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi na której znajdują się trzy mosty na potokach Kraśnianka, Niskówka i Brzezna oraz trzy wiadukty. Wykonawca prac była firma Strabag. Całkowita wartość zadania to ponad 47 mln zł.

Zachodnia obwodnica Nowego Sacza w galerii zdjęć

Zachodnia obwodnica Nowego Sącza

Obwodnica zachodnia to dogodne rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców Sądecczyzny, ale też turystów i osób jadących w inne części regionu.

 

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Nowego Sącza":

droga krajowa 28 75 Nowy Sącz (woj. małopolskie) małopolskie
obwodnica Chełmca obwodnica Przemyśla obwodnica Sanoka obwodnica Brzeska A4 Katowice - Kraków DK7 Rabka Zdrój - Chyżne Nowa Zakopianka. DK47 Rdzawka - Nowy Targ Nowa Zakopianka. S7 Kraków - Myślenice obwodnica Chrzanowa obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej obwodnica Gdowa obwodnica Krakowa obwodnica Miechowa Obwodnica Oświęcimia obwodnica Skawiny S52 Bielsko-Biała - Kraków S7 Lubień - Rabka Zdrój z tunelem Węzeł Poronin Zakopianka
POPULARNE W CONADROGACH.PL