1. Strona główna
  2. obwodnica Łańcuta

Obwodnica Łańcuta w ciągu DK94

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2016-11-08
Obwodnica Łańcuta w ciągu DK94
Obwodnica Łańcuta w ciągu Dk94 ma powstać najpóźniej w 2021 r.
Obwodnica Łańcuta będzie liczyła około 6 kilometrów i będzie nowym odcinkiem drogi krajowej nr 94, który wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta.

Budowa obwodnicy Łańcuta ma poprawić nie tylko płynność ruchu, ale także bezpieczeństwo. Odcinek drogi krajowej nr 94 należy nadal do jednych z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce. Stanowi główny szlak komunikacyjny i transportowy (alternatywna dla A4) w kierunku Ukrainy.

Na początku 2017 r. rozpocznie się procedura przetargowa, która poprzedzi realizację obwodnicy Łańcuta". Stało się to możliwe po tym jak minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk w listopadzie 2016 r. podpisał Aneks do Programu Inwestycyjnego, który uruchamia proces realizacji przebudowy drogi krajowej nr 94 przebiegającej przez Łańcut i Głuchów. Szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi obecnie 117 mln 757 tys. zł - podaje starostwo powiatowe w Łancucie. Pieniądze na jej realizację mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, zasilanego, m.in. z refundacji funduszy UE. 

Inwestycja będzie realizowana w formule „optymalizuj - projektuj - buduj”. Zakłada między innymi budowę skrzyżowań jednopoziomowych w formie rond jednopasowych na przecięciu DK94 z ul. Piłsudskiego, DW 877, DW 881, ul. Kościuszki, ul. Graniczną (łącznik do autostrady A4), DP 1520 R, z jednoczesnym włączeniem ul. 3-go Maja i Mościckiego oraz gen. Sowińskiego do rond planowanych na skrzyżowaniach: DK94 z DW 877 i DK 94 z ul. Kościuszki.

Obwodnica ma byc gotowa najpóźniej w 2021 roku.

 

 

 

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Łańcuta":

droga krajowa 94 Łańcut (woj. podkarpackie) podkarpackie
obwodnica Bolesławca obwodnica Krakowa Obwodnica Leśnicy obwodnica Opola obwodnica Brzozowa obwodnica Leżajska obwodnica Mielca obwodnica Przemyśla obwodnica Rzeszowa obwodnica Sanoka obwodnica Stalowej Woli i Niska S19 Lublin Rzeszów S19 Rzeszów - Barwinek S74 Opatów - Nisko S74 Sulejów - Kielce - Stalowa Wola
POPULARNE W CONADROGACH.PL