1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Bezpieczna autostrada A4 – ponad 200 wykroczeń na Dolnym Śląsku

Bezpieczna autostrada A4 – ponad 200 wykroczeń na Dolnym Śląsku

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-19
Bezpieczna autostrada A4 – ponad 200 wykroczeń na Dolnym Śląsku
Autostrada A4 jest wąska i niebezpieczna, od Wrocławia do Krzyżowej ma być rozbudowana lub w części powstanie w nowym śladzie. Zdjęcia: GDDKIA
Dolnośląscy policjanci podsumowali akcję pod kryptonimem „Bezpieczna autostrada A4”. W poniedziałek, 18 marca od wczesnych godzin rannych policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, wyprzedzają w sposób prawidłowy inne pojazdy i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Niestety policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym.

Akcja „Bezpieczna autostrada A4” miała na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Działania prowadzone były na dolnośląskim odcinku autostrady A4 przez policjantów ruchu drogowego we współpracy z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze sprawdzali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości, zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania, zatrzymanie się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów stojących w miejscach niedozwolonych, korzystanie przez kierujących podczas jazdy z telefonów komórkowych czy niekorzystanie przez kierujących z pasów bezpieczeństwa. Policjanci reagowali również na korzystanie przez pieszych z dróg do tego nieprzeznaczonych i sprawdzali prawidłowość przewozu ładunków.

Mundurowi ujawnili ponad 200 wykroczeń dotyczących m.in. nieprawidłowego wyprzedzania czy przekroczenia prędkości. Podczas działań zatrzymali 30 dowodów rejestracyjnych, a dwóch kierujących straciło prawo jazdy.

Kraków przeciwny pomysłom GDDKIA na rozbudowę autostrady A4 - mapy

Autostrada na odcinku od Krzyżowej przez Legnicę do Wrocławia jest wąska i niemal na całej długości nie ma pasa awaryjnego. W najbliższych latach trasa ma być rozbudowana na odcinku Legnica - Krzyżowa i być może budowana w nowym śladzie na południe od Wrocławia.

Autostrada A4 pod Wrocławiem pobiegnie nowym śladem?

Autostrada A4 pod Wrocławiem pobiegnie nowym śladem?

Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Legnica Jak dojadę - Wrocław