1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Co się dzieje na A4 dzisiaj – roboty, utrudnienia, korki

Co się dzieje na A4 dzisiaj – roboty, utrudnienia, korki

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-30
  4. Aktualizacja: 2024-05-05
Co się dzieje na A4 dzisiaj – roboty, utrudnienia, korki
Zwiększony ruch na A4 i korki. Zdjęcia: GDDKIA
Co się dzieje na A4 dzisiaj? Gdzie doszło do wypadków, gdzie utrudnienia i roboty drogowe? Korki na autostradzie A4 występują najczęściej w okolicach Wrocławia, Katowic i na obwodnicy Krakowa. Trwają powroty z długiego majowego weekendu. Ruch na autostradzie z godziny na godzinę jest coraz większy. Trzeba uważać i w kilku miejscach zwolnić. Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków trwa wymiana nawierzchni – prace powodują zawężenia jezdni. Aktualne utrudnienia na autostradzie A4 dzisiaj - mapa i lista poniżej.

Co się dzieje na A4 dzisiaj? Gdzie doszło do wypadków, gdzie utrudnienia i roboty drogowe na A4?

Utrudnienia na autostradzie A4 dzisiaj – mapa i lista wszystkich aktualnych zdarzeń

Co się dzieje na A4 dzisiaj. Aktualne utrudnienia i korki

Mapa autostrady A4. Mapa: GoogleMaps, conadrogach.pl

Kierowców korzystających z autostrady A4 czekają spore utrudnienia. Na koncesyjnym odcinku Katowice - Kraków prowadzone są prace remontowe, których zakończenie planowane jest dopiero na końcówkę tego roku. Obecnie zamknięta jest jezdnia w stronę Krakowa na odcinkach A4: Katowice – Mysłowice, w rejonie węzła Rudno i na wiadukcie w Chrzanowie. Trzeba zwolnić.

Korki na A4 tworzą się pod Wrocławiem, tu na wąskim odcinku trasy Legnica – Wrocław niemal codziennie dochodzi do wypadków. Wystarczą drobne awarie, prace i zawężenia jezdni a autostrada A4 stoi w olbrzymim korku. 

Prace remontowe prowadzone są też na węźle Wrocław Wschód i Brzezimierz. To cykliczne prace polegające na rozbudowie skrzyżowań łącznic węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód A4.

Jak zapłacić za przejazd autostradą A4? Aktualne opłaty na A4

Autostrada A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce. Trasa o długości około 670 km prowadzi z zachodu (granica z Niemcami) na wschód (granica z Ukrainą) przez południową Polskę. Należy do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego. Jest to droga o największym obciążeniu ruchem. Jej pierwsze odcinki powstawały dawno temu, dlatego potrzeba jest jej pilna rozbudowa o dodatkowe pasy ruchu. Jakie inwestycje planowane sa na A4 - sprawdź poniżej:

Conadrogach A4 - Bieżące informacje o utrudnieniach i inwestycjach na autostradzie A4

Wąska i niebezpieczna autostrada A4 - rozbudowa czy budowa w nowym śladzie

Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Legnica Jak dojadę - Wrocław