1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Co z budową S11 w Wielkopolsce? Odcinki, mapy i stan realizacji drogi S11

Co z budową S11 w Wielkopolsce? Odcinki, mapy i stan realizacji drogi S11

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-07-05
 4. Aktualizacja: 2024-07-12
Co z budową S11 w Wielkopolsce? Odcinki, mapy i stan realizacji drogi S11
Do 2030 roku ekspresowa arteria S11 w Wielkopolsce połączy oddane odcinki w woj. zachodniopomorskim i opolskim. Zdjęcia: GDDKIA
Trwają prace projektowe dla budowy całej drogi ekspresowej S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Jest to najważniejsza inwestycja w regionie. Długość planowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 275 km, podzielonych na siedem odcinków. Pierwszy z nich, S11 pomiędzy Poznaniem a Obornikami wraz z obwodnicą Obornik ma już wykonawcę prac projektuj i buduj.

Budowa S11 będzie w najbliższych latach największą inwestycją drogową w woj. wielkopolskim. Budowa obejmie około 275 kilometrów dwujezdniowej ekspresówki z północy na południe województwa w podziale na odcinki:

 1. Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
 2. Piła – Ujście o długości około 20 km,
 3. Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
 4. Oborniki – Poznań o długości 22 km.
 5. Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
 6. Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
 7. Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Z początkiem lipca br. drogowcy podpisali umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S11 na odcinku Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Inwestycję o długości ponad 22 km zrealizuje konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Wartość umowy to ponad 853 mln zł. Przy sprawnym przebiegu procesu projektuj i buduj kierowcy drogą S11 na północ od Poznania z ominięciem Obornik pojadą w II kwartale 2028 r.

Mapa drogi ekspresowej S11. Umowa na odc. S11 Poznań - Oborniki

S11 wyprowadzi tranzyt z Obornik. Jest umowa na drogę S11 na północ od Poznania

Mapa drogi ekspresowej S11. Umowa na odc. S11 Poznań - Oborniki

Mapa: GDDKIA

Dla pozostałych odcinków S11 trwają prace projektowe. Dla trasy ze Szczecinka do Piły Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatruje odwołania od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).

Dla odcinka Ostrów Wielkopolski – Kępno decyzja środowiskowa DŚU jest już wydana ale obecnie trwa rozpatrywanie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odwołań. Z kolei dla odcinków S11 Piła – Ujście, Ujście – Oborniki, Kórnik – Jarocin oraz Jarocin – Ostrów Wielkopolski trwa procedowanie wydania decyzji DŚU.

Nowa ekspresówka na Śląsku. Przybędzie 64 km trasy S11 - mapy

Do 2030 roku, po realizacji wszystkich odcinków roku cała trasa S11 będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km (wliczając wspólny przebieg S6 i S11), od Kołobrzegu do Bobolic, obwodnicę Szczecinka, odcinki w okolicy Poznania oraz cztery obwodnice: Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna i Olesna.

Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze. W nadchodzących latach pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na połączeniu z autostradą A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godz.

Najbardziej zaawansowana jest realizacji drogi S11 w woj. zachodniopomorskim. Tu w realizacji jest juz ostatni fragmnet trasy. Oto jak aktualnie prezentuje się budowa S11 Bobolice - Szczecinek:

Budowa trasy S11 Bobolice - Szczecinek

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Jarocin Jak dojadę - Kępno