1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA coraz bliżej otwarcia tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy

GDDKIA coraz bliżej otwarcia tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-12-07
GDDKIA coraz bliżej otwarcia tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy
Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Na jego otwarcie czekamy najdłużej. Zdjęcia: GDDKIA
Pozytywnym wynikiem zakończyły się odbiory systemu wentylacji przeciwpożarowej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2. Daje to zielone światło dla uzyskania dalszych pozwoleń niezbędnych do otwarcia trasy. Czy kierowcy pojadą drogą przed 21 grudnia?

Ostatnie opóźnienia w odbiorach ostatniego, tunelowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy wynikały z nieprawidłowości z wentylacją i konieczności wykonania kolejnych testów wentylacji i systemów przeciwpożarowych. 

Duże problemy z odbiorem ostatniego odcinka obwodnicy Warszawy S2 Puławska – Wilanów

Drogowcy cały zapewniają, że tunelowy odcinek drogi S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów zostanie oddany do ruchu jesienią tego roku. Zapewniają tak od wakacji i obecnie dzielą nas już tylko dni do obiecanego terminu (przed 21 grudnia) a pozostało jeszcze sporo procedur i pozwoleń koniecznych do otwarcia drogi. 

- Zakończyła się kontrola Państwowej Straży Pożarnej w tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Mamy pozytywne stanowisko. Kolejnym etapem jest decyzja o pozwoleniu na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Po uzyskaniu decyzji ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody Wojewody Mazowieckiego – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy znowu odpływa w czasie


Tunel w ciągu drogi ekspresowej S2

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S2. Zdjęcia: GDDKIA

Największy ruch idzie przez warszawską drogę S8

WINB musi sprawdzić całą dokumentację powykonawczą, przeprowadzić kontrolę w terenie i dopiero po tych czynnościach będzie mógł wydać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Ostatnim etapem jest decyzja Wojewody Mazowieckiego. Zgodę na otwarcie tunelu wyda po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa.

Nowe Aleje Jerozolimskie w Warszawie, jest umowa, będzie projekt

Odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy - S2 Puławska - Lubelska przebiega tunelem pod Ursynowem, a następnie przez Wilanów, nowym mostem przez Wisłę i leśnymi terenami Wawra, do węzła Lubelska z drogą ekspresową S17. Długość odcinka to 18,6 km. Trasa S2 w połączeniu z drogami S7, S8 i S17 utworzy ring dróg szybkiego ruchu wokół Warszawy. Droga ekspresowa S2 na odcinku Puławska - Lubelska pierwotnie miała być gotowa do połowy 2020 roku.

Realizacja drogi ekspresowej S2 Puławska - Lubelska została podzielona na 3 odcinki:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem - w trakcie uzyskiwania decyzji na użytkowanie. Wykonawcą jest Astaldi S.p.A. za kwotę umowną ok. 1 222 mln zł.

  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę - oddany do ruchu w grudniu 2020 r. Wykonawca to konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S.i PBDiM Mińsk Maz. wartość umowy 757,6 mln zł.

  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym - oddany do ruchu w grudniu 2020 r. Prace realizował Warbud S.A. za kwotę umowną ok. 561,7 mln zł.

Mapa odcinków realizacyjnych S2 Puławska - Lubelska Południowej Obwodnicy Warszawy. Mapa: GDDKIA

Mapa odcinków realizacyjnych S2 Puławska - Lubelska Południowej Obwodnicy Warszawy

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S2 Jak dojadę - Warszawa