1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jest porozumienie ws. łącznika drogi S14 z ul. Szczecińską w Łodzi

Jest porozumienie ws. łącznika drogi S14 z ul. Szczecińską w Łodzi

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-02-23
Jest porozumienie ws. łącznika drogi S14 z ul. Szczecińską w Łodzi
GDDKIA wybuduje łącznik od węzła na S14 do ul. Szczecińskiej. Zdjęcia: GDDKIA
Powstanie łącznik od węzła Aleksandrów Łódzki na S14 do ulicy Szczecińskiej w Łodzi. Umożliwi on szybki i komfortowy dojazd z drogi ekspresowej S14 do miasta od strony zachodniej. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki podpisanemu porozumieniu między GDDKiA i miastem Łódź.

Mieszkańcy Łodzi zyskają wygodny i bezpośredni dostęp do drogi ekspresowej S14 (Zachodnia Obwodnica Łodzi) poprzez łącznik ulicy Szczecińskiej z węzłem Aleksandrów Łódzki. W Ministerstwie Infrastruktury podpisane zostało porozumienie między GDDKiA i miastem Łódź w sprawie budowy nowego połączenia. Warto dodać, że projekt węzła Aleksandrów Łódzki, na oddanym wiosną ubiegłego roku fragmencie ringu wokół aglomeracji łódzkiej, przewidywał możliwość budowy łącznika w kierunku miasta. Jednak w ramach kontraktu takie połączenie nie było realizowane.

Łódź: Trasa Górna, nowy dojazd do autostrady A1, idzie zgodnie z planem

Dzięki podpisanemu porozumieniu, dodatkowy wjazd do Łodzi powstanie. Nie tylko ułatwi on komunikację z siecią głównych dróg w regionie mieszkańcom Teofilowa i Radogoszcza – zachodnich dzielnic miasta, ale także ułatwi wjazd do miasta z S14.

Nowy odcinek drogi będzie miał nieco ponad kilometr długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pobocze o szerokości od 1,25 do 2,3 metra – zależnie od miejsca. Powstanie w oparciu o obowiązujący projekt. Przetarg na realizację ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Czas przewidywany na wykonanie prac to 12 miesięcy.

Łącznik ul Szczecińskiej z drogą S14 na węźle Aleksandrów Łodzki. Mapa: GDDKIA

Łącznik ul Szczecińskiej z drogą S14 na węźle Aleksandrów Łodzki

 

Wiosną zakończy się budowa obwodnicy Łodzi. Stecol finiszuje na S14

W tym roku zakończy się budowa ostatniego odcinka S14 od węzła Aleksandrów Łódzki do Słowika.  Oddanie odcinka S14 pozwoli domknąć ring autostradowo-ekspresowy wokół aglomeracji łódzkiej.

 

Budowa drogi ekspresowej S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi

Budowa drogi ekspresowej S14 - Zachodniej Obwodnicy Łodzi. Zdjęcia: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S14 Jak dojadę - Aleksandrów Łódzki Jak dojadę - Łódź