1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jeszcze w tym roku przetargi na S16 w warmińsko-mazurskim, S17 w lubelskim i powtórka dla S19 na Podkarpaciu

Jeszcze w tym roku przetargi na S16 w warmińsko-mazurskim, S17 w lubelskim i powtórka dla S19 na Podkarpaciu

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-11-18
Jeszcze w tym roku przetargi na S16 w warmińsko-mazurskim, S17 w lubelskim i powtórka dla S19 na Podkarpaciu
W tym roku GDDKIA ogłosiła przetargi na ponad 180 km nowych dróg. W planach ma jeszcze ponad 80 km tras ekspresowych - docinki S17, S16 i S19. Zdjęcia: GDDKIA
- W tym roku ogłosimy przetargi na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S16 w woj. warmińsko-mazurskim, trzech odcinków trasy S17 w woj. lubelskim oraz ponowne postępowanie na fragment S19 w woj. podkarpackim. Ogłosimy także przetarg na obwodnicę Zatora (DK28) – poinformowała 18.11.2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Do końca 2022 roku drogowcy planują jeszcze ogłosić siedem przetargów na 83,5 km nowych dróg. Będą one dotyczyć głownie dróg ekspresowych. Aż trzy przetargi obejmą trasę ekspresową S17 w woj. lubelskim, chodzi o odcinki Piaski – Łopiennik, Krasnystaw – Izbica i Izbica – Zamość.

Kiedy droga S17 z Piask do Hrebennego?

W fazę przetargu wejdą też dwa odcinki drogi ekspresowej S16 w woj. warmińsko-mazurskim. Drogowcy chcą zlecić dobudowę drugiej jezdni dla S16 Olsztyn – Barczewo i Barczewo – Biskupiec.

Droga ekspresowa S16 przez Biebrzański Park Narodowy i Krainę Wielkich Jezior Mazurskich?

Poza tym, po raz drugi ruszy proces wyboru wykonawcy odcinka trasy Via Carpatia - S19 Lutcza – Domaradz w woj. podkarpackim.

- Oferta z najniższą kwotą znacznie przekroczyła nasz kosztorys. Zdecydowaliśmy się unieważnić przetarg na ten odcinek. Aktualnie przygotowujemy materiały do ponownego ogłoszenia postępowania przetargowego - wyjasniają przedstawiciele podkarpackiego oddziału GDDKIA.

Rok 2022 należy do S19. Jest kolejna umowa na budowę odcinka na Podkarpaciu

Mapa z lokalizacją odcinków dróg ekspresowych dla których GDDKIA planuje ogłosić przetargi do końca 2022 r.

Mapa z lokalizacją odcinków dróg ekspresowych dla których GDDKIA planuje ogłosić przetargi do końca 2022 r. Mapa: GDDKIA

Na tym nie koniec… - Ogłosimy także przetarg na obwodnicę Zatora w ciągu DK28 w woj. małopolskim – dodają drogowcy. Wcześniej resort infrastruktury informowała o zwiększeniu puli przetargów w tym roku. O planach i obietnicach pisaliśmy tutaj:

W 2022 roku przetargi na 370 km nowych dróg

GDDKIA nie precyzuje, czy i jakie jeszcze nowe przetargi ruszą w najbliższych miesiącach. Dodają tylko, że kolejne postępowania przetargowe na nowe drogi będą możliwe po zapewnieniu finansowania.

Przypominamy, że do listopada br. drogowcom udało się ogłosić 17 przetargów na realizację dróg o łącznej długości 184,1 km.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S16 Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Krasnystaw Jak dojadę - Piaski