1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Majówka w Warszawie pod znakiem remontów ulic

Majówka w Warszawie pod znakiem remontów ulic

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-04-26
Majówka w Warszawie pod znakiem remontów ulic
W długi majowy weekend drogowcy zapowiadają utrudnienia w ruchu w centrum Warszawy
Warszawscy drogowcy i tramwajarze wykorzystają najbliższe wolne dni na pilne prace drogowe. W ciągu kilku dni przedłużonego weekendu majowego wyremontują ulicę Zajęczą i ułożą nowy asfalt na dwóch odcinkach ul. Żwirki i Wigury. Wymienią też rozjazdy tramwajowe na pl. Bankowym. Na czas robót wyznaczone zostaną objazdy. Pierwsze prace wystartują już w piątek, 28 kwietnia.

Frezowanie prawych pasów ul. Żwirki i Wigury

Weekend majowy drogowcy wykorzystają na frezowanie dwóch odcinków ul. Żwirki i Wigury. Nową nawierzchnię zyskają fragmenty jezdni w stronę Lotniska Chopina –pomiędzy ul. Banacha a Księcia Trojdena oraz od 1 Sierpnia do Hynka. Na obu odcinkach prace będą toczyły się równolegle od poniedziałku, 1 maja, od godz. 22:00 do czwartku, 4 maja, do godz. 4:00. Podczas remontu, zachodnia jezdnia będzie zwężona do jednego pasa ruchu.

Autobusy WTP pozostaną na swoich stałych trasach, ale niektóre przystanki zostaną przeniesione.

Nie będzie obwodnicy Warszawy. Budowa S17 odpływa w czasie

Remont Zajęczej – będą objazdy

Prace na ulicy Zajęczej nie ograniczą się jedynie do wymiany nawierzchni tej drogi. Warszawscy drogowcy zlikwidują także niewygodny ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W jego miejsce pojawi się chodnik, a cykliści zyskają nową dwukierunkową drogę dla rowerów, wydzieloną ze skrajnego prawego pasa jezdni.

Roboty na Powiślu prowadzone będą od piątku, 28 kwietnia, od godz. 22:00 do wtorku, 2 maja, do godz. 4:00. Droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – na odcinku od Wybrzeża Kościuszkowskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Topiel – także ze skrzyżowaniem. Nadal będzie można przejechać ul. Dobrą. Zamknięcie Zajęczej tuż za zjazdem z mostu Świętokrzyskiego spowoduje zamknięcie wjazdu na przeprawę po prawej stronie Wisły.

GDDKIA próbuje poprawić węzeł Opacz. Zmiany są potrzebne po otwarciu S7 Lesznowola - Tarczyn


Utrudnienia i objazdy w związku z remontem ul. Zajęczej w Warszawie. Źródło: ZDM Warszawa

Utrudnienia i objazdy w związku z remontem ul. Zajęczej w Warszawie

Zamknięty wjazd na Most Świętokrzyski

Konsekwencją zamknięcia ulicy Zajęczej tuż za zjazdem z mostu Świętokrzyskiego będzie zamknięcie wjazdu na przeprawę po prawej stronie Wisły. Na ul. Zamoście wyłączone z ruchu zostaną pasy do jazdy prosto na most. Kierowcy skorzystają tu z dwóch pasów do skrętu w lewo i jednego w prawo na Wybrzeże Szczecińskie. Na Wybrzeżu Szczecińskim od strony portu Praskiego wygrodzony zostanie prawoskręt, jechać będzie można wyłącznie dwoma pasami prosto, a z jednego skręcić w lewo. Także jadący od strony PGE Narodowego nie skręcą na most. Dla ruchu otwarte pozostaną dwa pasy do jazdy prosto i jeden do skrętu w prawo.

Objazd do Śródmieścia został wyznaczony mostem Poniatowskiego.

Zmiany na Tamce

Wjazd na most Świętokrzyski z Tamki podczas robót będzie otwarty. Jadący Tamką w stronę przeprawy nie skręcą w lewo na Wybrzeże Kościuszkowskie (zakaz nie będzie dotyczył dojazdu do posesji). Pojadą prosto lub w prawo. Z Wybrzeża Kościuszkowskiego od strony ul. Jaracza obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo na most Świętokrzyski.

Podczas prac zamknięte będzie skrzyżowanie Zajęczej i Topiel. Nie będzie można skręcić z Tamki w ul. Topiel. Z kolei z Kruczkowskiego będzie można jechać tylko w prawo lub w lewo. Zakaz wjazdu na Topiel nie będzie dotyczył mieszkańców tej ulicy.

Jeszcze przed piątkowymi pracami u zbiegu Cichej i Tamki zostanie obniżony krawężnik. Dojeżdżający do ulic Cichej, Zajęczej i Dynasy będą mogli tu skręcić. Dla pieszych zostanie urządzone tymczasowe przejście przez Cichą. Po zakończeniu prac przywrócony zostanie stan sprzed remontu. Na ulicy podczas robót obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o odholowaniu pojazdu na koszt właściciela.

Przejazd Dobrą

W czasie prac na ulicy Zajęczej kierowcy będą mogli poruszać się ulicą Dobrą w obu kierunkach. Pomiędzy Tamką a Zajęczą zmieni się układ pasów. W stronę Zajęczej prowadzić będzie jeden pas . Od Zajęczej do Tamki będą dwa pasy: lewoskręt (umożliwiony zostanie skręt w kierunku mostu) oraz pas do jazdy prosto i w prawo. U zbiegu Dobrej i Zajęczej, od strony Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, kierowcy pojadą tylko jednym pasem prosto. Drugi pas w tym miejscu zostanie wygrodzony.

Jak ominąć utrudnienia?

Objazdy utrudnień poprowadzą ulicami:

  • Browarną, Oboźną, Karasia i Kopernika do Tamki,
  • Leszczyńską, Oboźną, Karasia i Kopernika do Tamki,
  • Lipową i Dobrą do Tamki,
  • Tamką, Dobrą i Drewnianą do Topiel.
  • Na ul. Oboźnej wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe do 5 ton.

Na czas robót zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone także na ulicach Cichej, Topiel i Tamka, a autobusy linii 100, 118, 127, 162, N14 i N64 będą kursować trasami objazdowymi.

Otwarcie S7 Lesznowola – Tarczyn uzależnione od terminu wydania pozwolenia na użytkowanie

Wymiana zwrotnic na pl. Bankowym

Mniejszy ruch w stolicy wykorzystają także tramwajarze. Od soboty, 29 kwietnia, do poniedziałku, 1 maja, przeprowadzą prace na torach w rejonie pl. Bankowego. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały ulicą Marszałkowską i Andersa – na odcinku od Stawki do placu Zbawiciela oraz na Nowowiejskiej między placem a skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Na trasy objazdowe zostaną skierowane składy linii 4, 15, 36, 78, a kursowanie linii będzie 35 zawieszone. W czasie prac wydłużona zostanie trasa autobusowej linii Z-4. Autobusy z pl. Konstytucji pojadą prosto Marszałkowską, przez pl. Bankowy i ulicę Andersa do Muranowskiej. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwajów kursujących ulicą Stawki.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa