1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Na budowie S6 Koszalin - Sławno – Słupsk rozkręcają się prace ziemne

Na budowie S6 Koszalin - Sławno – Słupsk rozkręcają się prace ziemne

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-05-16
Na budowie S6 Koszalin - Sławno – Słupsk rozkręcają się prace ziemne
Plac budowy drogi ekspresowej S6 na odc. Sławno - Słupsk. Zdjęcia: maj 2023 r. GDDKIA
Pomiędzy Koszalinem a Słupskiem tworzy się olbrzymi plac budowy drogi ekspresowej S6. Do 2025 roku powstanie tu 46 kilometrów drogi ekspresowej S6 omijającej Sławno. Nowa S6 wyrasta z dnia na dzień…

Umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S6 Koszalin – Sławno - Słupsk podpisano we wrześniu i listopadzie 2022 roku. Odcinek Koszalin – Sławno realizuje konsorcjum Kobylarnia i Mirbud, z kolei S6 Sławno – Słupsk firma Stecol.

Mapa dwóch odcinków realizacyjnych trasy S6 Koszalin - Sławno - Słupsk

Mapa trasy S6 Koszalin - Sławno - Słupsk

Mapa: GDDKIA

Przez jesień i zimę trwało projektowanie trasy (opracowanie projektów wykonawczych), roboty budowlane ruszyły na początku br. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, na budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Sławno - Słupsk rozpędzają się prace ziemne. Obecnie wykonywane jest odhumusowanie i powstają pierwsze wykopy. Prace sukcesywnie startują na kolejnych sekcjach odcinka o długości blisko 23 km. Roboty ziemne trwają również na sąsiednim odcinku Koszalin – Sławno.

Stan budowy drogi S6 na odc. Sławno - Słupsk - zdjęcia, maj 2023 r. Zdjęcia: GDDKIA

Stan budowy drogi S6 na odc. Sławno - Słupsk - maj 2023 r.

 

Stan budowy drogi S6 Sławno - Słupsk

 

Stan budowy drogi S6 na odc. Sławno - Słupsk - maj 2023 r.

Łącznie pomiędzy Koszalinem a Słupskiem powstaje 46 kilometrów nowej drogi szybkiego ruchu. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. S6 ma być gotowa w 2025 roku.

Odcinek S6 Koszalin - Sławno

Odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa, a kończy przed miejscowością Sławno. W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych:

 • Kawno,
 • Malechowo,
 • Karwice,
 • Bobrowice

Powstanie także Obwod Utrzymania Drogi, para Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe) oraz 20 obiektów mostowych, w tym 5 obiektów będzie pełniło funkcję przejść dla zwierząt. Trasa będzie wygrodzona od otaczającego terenu siatkami i wyposażona w bariery energochłonne. Zadanie obejmuje także przebudowę dróg poprzecznych, krzyżujących się z nowo zaprojektowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych.

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S6 Koszalin - Sławno

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S6 Koszalin - Sławno
Mapa: GDDKIA

Odcinek S6 Sławno - Słupsk

Odcinek o długości 22,9 km pełni rolę obwodnicy Sławna, omija Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do Słupska, znajdującego się już w województwie pomorskim. Dostęp do drogi będzie możliwy dzięki czterem węzłom drogowym:

 • Sławno,
 • Warszkowo,
 • Września
 • Sycewice.

W planach jest m.in budowa infrastruktury towarzyszącej i przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską”, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

Mapa drogi ekspresowej S6 Sławno - Słupsk

Mapa drogi ekspresowej S6 Sławno - Słupsk

Mapa: GDDKIA

Przypominamy, ze intensywne prace ziemne i mostowe trwają także na obwodnicy Słupska, która zostanie rozbudowa do dwujezdniowej drogi ekspresowej. Pisaliśmy o tym więcej:

Widać już zarys trasy S6 Sławno – Słupsk. Obwodnica Słupska coraz szersza

Prace na obwodnicy Słupska

Prace na obwodnicy Słupska. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S6 Jak dojadę - Słupsk