1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa inwestycja na S52 Północnej Obwodnicy Krakowa

Nowa inwestycja na S52 Północnej Obwodnicy Krakowa

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-07-18
Nowa inwestycja na S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Powstanie przejście dla pieszych nad drogą S52 - obwodnicą Krakowa. Zdjęcia: GDDKIA
W 2024 roku oddana zostanie północna obwodnica Krakowa, która będzie drogą ekspresową S52. Na nowych łącznicach drogi ekspresowej, zgodnie z przepisami, nie będą mogli już poruszać się piesi. Dlatego konieczna jest budowa przejścia nad S52 dla pieszych. Kładka pozwoli pieszym i rowerzystom na bezpieczne poruszanie się pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy (woj. małopolskie).

Mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają obecnie z dwóch przejść dla pieszych, umieszczonych na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Funkcjonujący obecnie fragment obwodnicy między węzłami Modlnica i Modlniczka to droga krajowa nr 94. W przyszłości ta trasa stanie się częścią drogi ekspresowej S52.

O projekcie przebudowy DK94 między węzłami Modlnica i Modlniczka pisaliśmy więcej tutaj:

GDDKIA podpisała umowę na Północną Obwodnicę Krakowa. DK94 zmieni się w S52

W 2024 roku oddana zostanie północna obwodnica Krakowa, która będzie drogą ekspresową. S52 będzie się łączyła z ul. Częstochowską właśnie na węźle Modlnica. Na nowych łącznicach drogi ekspresowej, zgodnie z przepisami, nie będą mogli już poruszać się piesi. Dlatego też chcąc zachować możliwość przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów w okolicy węzła powstanie kładka.

Kładka będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Zostanie zbudowana ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej (DK94). Wykonawca na jej wybudowanie będzie miał dziewięć miesięcy od podpisania umowy. Właśnie ruszył przetarg na jej wykonanie.

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej w okolicy węzła Modlnica. Kładka pozwoli pieszym i rowerzystom na bezpieczne poruszanie się pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy. Termin składania ofert upływa 28 lipca – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA może ogłaszać przetargi dla S52 Bielsko-Biała – Głogoczów

Węzeł Modlniczka w okolicach Krakowa

 Węzeł Modlniczka w okolicach Krakowa. Zdjęcia; GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S52