1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Powrót do ruchu jedną jezdnią A6 na węźle Szczecin Kijewo

Powrót do ruchu jedną jezdnią A6 na węźle Szczecin Kijewo

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-01-20
Powrót do ruchu jedną jezdnią A6 na węźle Szczecin Kijewo
Po przerwie świątecznej powrót do ruchu jedną jezdnią na węźle Szczecin Kijewo, A6 obwodnica Szczecina. Zdjęcia: GDDKIA
Na węźle Szczecin Kijewo jedziemy jedną jezdnią autostrady A6 (obwodnica Szczecina). Kierowcy przejeżdżają przez węzeł jezdnią w stronę Kołbaskowa, mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przejazd w relacji Szczecin - Świnoujście odbywa się jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą z włączeniem w A6 w północnej części węzła. Zakończenie rozbudowy węzła planowana jest w lipcu tego roku.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70-80.  

Ważna inwestycja na drodze S3. Zmianę przejdzie węzeł Goleniów Południe

Po przebudowie węzeł będzie miał nowe, szersze wiadukty, pod którymi będzie miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, dzięki którym poprawi się płynność przejazdu, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice będą miały łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Droga ekspresowa S10. GDDKIA podpisała pięć umów na odcinki Stargard – Piła


A6 Węzeł Kijewo - nowy wiadukt
A6 Węzeł Kijewo - nowy wiadukt. Zdjecia: GDDKIA


Nowa organizcja ruchu na węźle Szczecin Kijewo, A6 - obwodnica Szczecina

Od 19 stycznia kierowcy przejeżdżają przez węzeł jezdnią w stronę Kołbaskowa, mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przejazd w relacji Szczecin - Świnoujście odbywa się jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą z włączeniem w A6 w północnej części węzła.

S6 Zachodnia Obwodnica Szczecina. Przetarg na dokumentację w podziale na dwie części


Nowa organizacja ruchu na węźle Szczecin Kijewo - ruch jedną jezdnią A6

Nowa organizacja ruchu na węźle Szczecin Kijewo - ruch jedną jezdnią A6. Zdjecia: GDDKIA

Obecnie wprowadzone zmiany umożliwią wykonanie pozostałych robót na jezdni węzła Szczecin Kijewo w stronę Świnoujścia. Na tej jezdni musi być wykonane frezowanie nawierzchni autostrady na południe od wiaduktu oraz następnie roboty bitumiczne, w tym wykonanie warstwy ścieralnej na całości jezdni A6. Trzeba również wykonać bariery energochłonne, oświetlenie i inne roboty wykończeniowe. Prace te potrwają około dwóch miesięcy, następnie planowana jest kolejna zmiana organizacji ruchu, aby dokończyć prace przy jezdni w stronę Kołbaskowa.

Równocześnie dalej będą prowadzone prace przy łącznicach oraz na DK10. Trwają też prace przy dojazdach do nowego wiaduktu nad autostradą A6 i roboty wykończeniowe na samym obiekcie.

Zakończenie wszystkich robót na węźle planowane jest w lipcu tego roku.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Szczecin