1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Są wykonawcy odcinków S19 na północ od Białegostoku

Są wykonawcy odcinków S19 na północ od Białegostoku

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-04
Są wykonawcy odcinków S19 na północ od Białegostoku
W 2024 r. przybędzie realizowanych odcinków drogi ekspresowej S19 w woj. podlaskim. Zdjęcia: GDDKIA
Cały fragment drogi ekspresowej S19 na północ od Białegostoku ma już wyłonionych wykonawców. Do realizacji odcinków Czarna Białostocka – Białystok Północ oraz Białystok Północ – Dobrzyniewo drogowcy wybrali firmę UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. W ramach inwestycji powstanie węzeł Dobrzyniewo na skrzyżowaniu S19 z S16 (a w przyszłości także z S8).

Spis treści:

Rozstrzygnięcie przetargów na trasę S19 na Podlasiu

S19 Czarna Białostocka – Białystok Północ

S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo

Terminy i wykonawcy drogi S19 na północ od Białegostoku

 

Rozstrzygnięcie przetargów na trasę S19 na Podlasiu

- Wybraliśmy najkorzystniejsze oferty w przetargu na projekt i budowę dwóch kolejnych fragmentów S19 na północ od Białegostoku – mowa o odcinkach Czarna Białostocka – Białystok Północ oraz Białystok Północ – Dobrzyniewo. W obu postępowaniach wybrano ofertę firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Przy braku odwołań i po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcami w I kwartale przyszłego roku – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podlaskie: Strabag wbił łopaty na budowie S19 Bielsk Podlaski – Boćki - Malewice

S19 Czarna Białostocka – Białystok Północ

Przetarg na odcinek S19 Czarna Białostocka – Białystok Północ ruszył 21 lipca br. Oferty złożyło 10 wykonawców. Najniższą cenę zaproponowała firma Unibep – 347, 79 mln zł., najwyższą Budimex – 417,43 mln zł.

W ramach zadania powstanie droga o dwóch jezdniach, każda po dwa pasy ruchu z pasem awaryjnym. Poprowadzona będzie w przybliżeniu śladem istniejącej DK19. Rodzaj nawierzchni, z asfaltu czy z cementu, wybierze wykonawca, z wyjątkiem istniejącej obwodnicy Wasilkowa, gdzie obecna jezdnia będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Na istniejącej obwodnicy Wasilkowa dobudowana zostanie druga jezdnia (po stronie południowej), a dotychczasowa zostanie przystosowana do parametrów drogi ekspresowej i dodatkowo będzie na niej wymieniona warstwa ścieralna. Konstrukcja drogi zostanie wykonana zgodnie z wymogami kategorii ruchu KR6 i nośności nawierzchni do 11,5 t/oś.

Na całym odcinku przewidziano 18 obiektów inżynierskich, z tego 14 zostanie wybudowanych od nowa lub w przypadku istniejących - rozbudowana o pomost dla drugiej jezdni.

S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo

Na odcinek S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo drogowcy ogłosili przetarg 4 sierpnia br. Tu również oferty złożyło 10 wykonawców i podobnie jak na sąsiednim odcinku - najniższą cenę 320,8 mln zł. zaproponowała firma Unibep, a najwyższą firma Budimex 438,7 mln zł.

Odcinek S19 od istniejącego węzła Białystok Północ (dawniej Sochonie na DK8) do węzła Dobrzyniewo (z węzłem) będzie miał długość 8,77 km. Kierowcy dostaną drogę o dwóch jezdniach, każda po dwa pasy ruchu z pasem awaryjnym. Rodzaj nawierzchni, z asfaltu czy z cementu, wybierze wykonawca.

Wybudowany zostanie węzeł Dobrzyniewo na skrzyżowaniu S19 z S16 (a w przyszłości także z S8). Węzeł ten umożliwi wyprowadzenie ruchu w kierunku Ełku (S16) i węzła Białystok Zachód na S8 (kierunek Warszawa - Białystok), a z niego także na kierunek Białystok - Lublin (S19).

Konstrukcja drogi zostanie wykonana zgodnie z wymogami kategorii ruchu KR6 i nośności nawierzchni do 11,5 t/oś. Zaplanowano 14 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt).

Terminy i wykonawcy drogi S19 na północ od Białegostoku

Tym samym cały, 46-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S19 podzielony na trzy odcinki realizacyjne ma już wyłonionych wykonawców. Przypomnijmy, że 24 listopada br. poznaliśmy wykonawcę dla odcinka Sokółka - Czarna Białostocka, firmę Stecol z Chin.

Chiński Stecol wykonawcą S19 Sokółka – Czarna Białostocka

Terminy i wykonawcy drogi S19 na północ od Białegostoku

Mapa: GDDKIA

Wybrani wykoawcy drogi S19 na trasie Białystok - Sokółka:

  • S19 Sokółka – Czarna Białostocka (24,1 km): firma Stecol z ofertą 828,8 mln zł.
  • S19 Czarna Białostocka – Białystok Północ (13 km): firma Unibep S.A. z ofertą 347,79 mln zł.
  • S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo (9 km): firma Unibep S.A. z ofertą 320,88 mln zł.

Drogowcy zakładają, ze przy braku odwołań umowy z wykonawcami podpiszą w I kwartale 2024 roku. Realizacja całego tego fragmentu S19 planowana jest na lata 2025-2028. 

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Białystok Jak dojadę - Czarna Białostocka