1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Utrudnienia na drodze S8 dzisiaj

Utrudnienia na drodze S8 dzisiaj

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-01
  4. Aktualizacja: 2024-05-07
Utrudnienia na drodze S8 dzisiaj
Ekspresowa S8 w Warszawie jest jedną z dróg najbardziej obciążonych ruchem. Często tworzą się tu korki. Zdjęcia: GDDKIA
Droga ekspresowa S8 to jedna z najdłuższych tras na mapie drogowej Polski. Trasa S8 Wrocław – Łódź - Warszawa i na wylocie ze stolicy obłożona jest dużym ruchem. Korki na S8 tworzą się głownie w Warszawie oraz na trasie po wypadkach i kolizjach. Z utrudnieniami na S8 trzeba liczyć się w miejscach prowadzonych remontów - obecnie na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Drogowocy ruszyli też z malowaniem oznakowania. Co się stało na S8 dzisiaj? Aktualne informacje gdzie utrudnienia i korki na S8.

Co się stało na drodze S8 dzisiaj? Aktualne informacje gdzie utrudnienia na S8

Odszukaliśmy kilka utrudnień na drodze ekspresowej S8 - sprawdź miejsca na mapie bądź na liście pod mapą.

Utrudnienia na drodze S8 dzisiaj – mapa i lista wszystkich aktualnych zdarzeń

Mapa drogi ekspresowej S8 Wrocław - Warszawa - Białystok wraz z projektowanym odc. Wrocław - Kłodzko

Mapa drogi ekspresowej S8 Wrocław - Warszawa - Białystok wraz z projektowanym odc. Wrocław - Kłodzko. Mapa: GoogleMaps, conadrogach.pl

Obecnie roboty drogowe prowadzone są m.in na obwodnicy Ostrowii Mazowieckiej, na połaczeniu drogi S8 z drogą S61.   Na węźle Ostrów Mazowiecka Północ  ruch z jednej nitki został przerzucony na obie jezdnie, na tzw. wolne pasy. Umożliwia to prowadzenie dalszych robót w pasie dzielącym. Koniec wszystkich prac na połaczeniu z S61 przewidywany jest na sierpień br.

Na S8 drogowcy rozpoczęli odnawianie oznakowania poziomego. Prace prowadzone są na jezdni w kierunku Warszawy między Wólką Jagielczyńską i Rawą Maz. (11 km). Najpierw na pasie prawym, następnie na lewym. Zakończenie prac około godz. 17.00. 

Przypominamy że w najbliższych latach powstanie droga ekspresowa S8 na trasie Wrocław - Kłodzko. GDDKIA podpisała już umowy na pierwsze odcinki, któe będą realizowane w formule projketuj i buduj. 

Droga ekspresowa S8 o docelowej długości ponad 642 km. W ciągu najblizszych lat połączy Kłodzko z centralną Polską i Białymstokiem. Obecnie trasa liczy ok. 534 km i zapewnia szybkie połaczenie pmiędzy Wrocławiem - Łodzią i Warszawą. Po realizacji wszystkich odcinków S8 na północ od Białegostoku i na południe od Wrocławia S8 wydłużyłaby się do blisko 786 km stając się najdłuższą drogą szybkiego ruchu w Polsce.

Są plany wydłużenia drogi S8 w kierunku Litwy

Droga ekspresowa S8 to jedna z najważniejsych tras szybkiego ruchu w POlsce

Droga ekspresowa S8 to jedna z najważniejszych tras szybkiego ruchu w Polsce. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Wrocław Jak dojadę - Łódź