1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W toku przetargi na dwie ważne ekspresówki na Mazowszu

W toku przetargi na dwie ważne ekspresówki na Mazowszu

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-06
W toku przetargi na dwie ważne ekspresówki na Mazowszu
W przetargu są trzy odcinki nowych dróg ekspresowych w woj. mazowieckim: S7 i S12. Mapa: GDDKIA
W toku są trzy przetargi na realizację nowych dróg ekspresowych w woj. mazowieckim. Chodzi o przetargi na projekt i budowę dróg: S7 Czosnów – Kiełpin i dwóch odcinków S12 od granicy z woj. łódzkim do Wieniawy. Jest szansa, że pierwsza umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w listopadzie. Drogowcy szukają też firmy projektowej dla północnej wylotówki S7 Warszawa - Kiełpin.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w listopadzie drogowcy podpiszą umowę na 9 km odcinek północnej wylotówki z Warszawy tj. S7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem. Na rozstrzygnięcia czekają postępowania dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S12 o łącznej długości 29 km.

- W toku są trzy przetargi na realizację inwestycji w woj. mazowieckim. Niebawem podpiszemy umowę na 9 km odcinek drogi S7 Czosnów - Kiełpin. We wrześniu br. ogłosiliśmy dwa przetargi na ok. 29 km trasy S12 od gr. woj. łódzkiego do Wieniawy. W tym roku planujemy otworzyć oferty – wyliczają drogowcy.

Dzisiaj (6.11.2023 ) dowiedzieliśmy się, drogowcy mają pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin. Do podpisania umowy potrzebne jest już tylko otrzymanie gwarancji należytego wykonania od wykonawcy. - Szacujemy, że stanie się to w listopadzie br. – podaje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Więcej informacji o budowie S7 Warszawa – Kiełpin – Czosnów:

Budowa S7 z Warszawy. W listopadzie umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

Mapa drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy

Mapa: GDDKIA

Do końca roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych planuje przedstawić oferty złożone w ogłoszonych we wrześniu br. przetargach na odcinki trasy S12 od granicy z woj. łódzkim do Przysuchy (14 km) i od Przysuchy do Wieniawy (15 km).

GDDKIA otwiera worek z przetargami na nowe odcinki S12 w woj. mazowieckim

Mapa drogi ekspresowej S12 w woj. mazowieckim

Mapa drogi ekspresowej S12 w woj. mazowieckim. Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S12 docelowo połączy centralną i wschodnią Polskę, połączy województwa: łódzkie, mazowieckie i lubelskie. S12-ka stanie się w przyszłości najkrótszym szlakiem z centrum kraju, przez Sulejów, Opoczno, Radom do Lublina i Chełma.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S12 Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Czosnów Jak dojadę - Warszawa