1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wąskie gardło w drodze nad Bałtyk. Jedną jezdnią na A6 koło Szczecina

Wąskie gardło w drodze nad Bałtyk. Jedną jezdnią na A6 koło Szczecina

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-06-01
Wąskie gardło w drodze nad Bałtyk. Jedną jezdnią na A6 koło Szczecina
Jak ominąć wąskie gardło w drodze nad Bałtyk? Prace na węźle Szczecin Kijewo. Zdjęcia: GDDKIA
Zbliżający się długi weekend (3-6 czerwca) będzie sprzyjał wyjazdom nad morze. W województwie zachodniopomorskim szczególną uwagę trzeba zwrócić na utrudnienia na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo na połączeniu autostrady A6 (wspólny przebieg z S3) i DK10. Płynniej pojedziemy dopiero w wakacje. Jak w weekendy ominąć zakorkowaną trasę nad Bałtyk?

Intensywne prace na węźle Szczecin Kijewo w ciągu A6, obwodnicy Szczecina

W obrębie węzła Szczecin Kijewo trwa między innymi przebudowa jezdni autostrady A6 w stronę Gdańska/Świnoujścia. W rejonie węzła jezdnie autostrady miały jeszcze poniemiecką nawierzchnię z płyt betonowych w bardzo złym stanie. To spowodowało konieczność wprowadzenia ruchu jedną jezdnią - po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Konsekwencją ograniczenia przepustowości są zatory drogowe, które sięgają w weekendy od kilku do nawet 10 kilometrów. Najlepiej korzystać z alternatywnych tras, zwłaszcza w weekendy lub podróżować poza szczytami ruchu.

Nowa nawierzchnia i większy węzeł Kijewo na obwodnicy Szczecina

Droga Szczecin - Świnoujście, rozbudowa węzła Szczecin Kijewo na obwodnicy w ciągu dróg A6/S3. Zdjęcia: GDDKIA

Droga Szczecin - Świnoujście, rozbudowa węzła Szczecin Kijewo na obwodnicy w ciągu dróg A6/S3. Zdjęcia: GDDKIA

Nowa ekspresówka nad Bałtyk. Ponad 40 km drogi S3 otwarte


Alternatywne drogi nad Bałtyk, objazdy węzła na obwodnicy Szczecina

Węzeł Szczecin Kijewo położony jest w miejscu, które nie jest łatwo ominąć, jadąc na trasie Świnoujście - południe kraju (droga ekspresowa S3) czy Gdańsk - Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin (droga ekspresowa S6). Węzeł zlokalizowany jest na wspólnym przebiegu tych dróg. W trakcie weekendów lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dróg wojewódzkich, na których nie są prowadzone roboty drogowe. Jadąc S3 od południa na węźle Myślibórz można zjechać na DW119 (dawna DK3), w Pyrzycach skręcić na DW106 i tą drogą można przez Stargard i Nowogard dojechać na wybrzeże. Jest też możliwość jazdy od Gorzowa Wielkopolskiego DW151 przez Barlinek, Choszczno, Węgorzyno do Świdwina, gdzie zjedziemy na prowadzącą do Kołobrzegu DW162.

Aktualne utrudnienia na drodze ekspresowej S3


Mapa z drogami alternatywnymi, objazdami węzła na obwodnicy Szczecina

Mapa z drogami alternatywnymi, objazdami węzła na obwodnicy Szczecina. Mapa: GDDKIA

Budowa A6 Szczecin Kijewo: zamknięta DK10 do Stargardu i A6 do Kołbaskowa

Drogowcy pocieszają, że w wakacje przejazd autostradą A6 odbywał się po 2 jezdniach

- Obecnie trwają intensywne prace, aby na czas wakacji (od końcówki czerwca) udrożnić przejazd obiema jezdniami. Pozwoli to zmniejszyć utrudnienia w okresie największego wzmożenia ruchu. Po wakacjach planowany jest powrót do ruchu jedną jezdnią, aby wykonać przebudowę jezdni w stronę Kołbaskowa i wykonać prace przy jezdniach zbiorczo-rozprowadzających oraz nowych łącznicach. Całkowite zakończenie prac przy węźle planowane jest na połowę przyszłego roku – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Szczecin