1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zakopiankę z Nowego Targu do Zakopanego czekają zmiany

Zakopiankę z Nowego Targu do Zakopanego czekają zmiany

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-13
Zakopiankę z Nowego Targu do Zakopanego czekają zmiany
Zakopianka Nowy Targ - Zakopane będzie przebudowana w obecnym śladzie. A tak wygląda budowa DK47 Rdzawka - Nowy Targ. Zdjęcia: GDDKIA
W 2024 roku planowane jest oddanie do ruchu nowej Zakopianki, DK47 z Rdzawki do Nowego Targu. Po zakończeniu tej inwestycji cały odcinek między Krakowem a Nowym Targiem będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Drogowcy przygotowują się do prac na dalszym fragmencie trasy prowadzącym do samego Zakopanego. W przygotowaniu jest projekt od Szaflar do Zakopanego. Dla odcinka Nowy Targ – Szaflary poznaliśmy wykonawcę prac.

- Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km Zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami. Projekt przygotuje IVIA za 3,75 mln zł. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie decyzji środowiskowej. Wykonawca na przygotowanie projektu będzie miał maksymalnie 32 miesiące – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie opracowanie dokładnego zakresu przebudowy.

Zakopianka. Te inwestycje mają poprawić podróż na DK7 Kraków – Myślenice

Bardziej zaawansowane prace przygotowawcze dotyczą przebudowy drugiego fragmentu DK47, od Szaflar do ronda w Zakopanem. Dokumentacja projektowa opracowywana jest od stycznia br.

Powstanie plan przebudowy Zakopianki w ciągu DK47. Budowa dopiero po 2028 r.

Zakopianka na trasie Nowy Targ - Szaflary

Zakopianka na trasie Nowy Targ - Szaflary. Zdjęcia: GDDKIA

Poprawa przepustowości DK47 do Zakopanego będzie przygotowywana w jej obecnym śladzie. Tam, gdzie będzie to możliwe zostaną dobudowane pasy ruchu. Rozbudowane będą skrzyżowania, przebudowane zjazdy. Powstaną chodniki.

- Przewidujemy, że całość prac związanych z przygotowaniem dokumentacji przebudowy obu odcinków Zakopianki potrwa do 2028 roku. Po tym terminie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych – prognozują drogowcy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 47 Jak dojadę - Nowy Targ Jak dojadę - Szaflary