1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W nowym sezonie start budowy S19 Krynice - Białystok i obwodnicy Bielska Podlaskiego

W nowym sezonie start budowy S19 Krynice - Białystok i obwodnicy Bielska Podlaskiego

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-27
W nowym sezonie start budowy S19 Krynice - Białystok i obwodnicy Bielska Podlaskiego
Kolejne inwestycje drogowe na Podlasiu - rusza budowa kolejnego odcinka S19 i obwodnicy Bielska Podlaskiego. Zdjęcia: GDDKIA
Startują nowe inwestycje drogowe na Podlasiu. W nowym sezonie budowlanym rozpoczęła się realizacja dwóch nowych zadań: S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód oraz obwodnica Bielska Podlaskiego w ciągu DK66.

S19 Krynice – Białystok Zachód

- Plac budowy kolejnego odcinka S19 Krynice – Białystok Zachód został przekazany wykonawcy 11 marca br. Wykonawca od razu przystąpił do prac przygotowawczych – informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód będzie miał 10,2 km długości. Na północy, w rejonie miejscowości Krynice, włączy się w istniejącą DK65 Ełk – Białystok. Od zachodu ominie stolicę województwa i na południu połączy łączy się z funkcjonującą drogą ekspresową S8. W tym miejscu powstanie węzeł Białystok Zachód, w układzie pełnej koniczyny, który połączy obie drogi ekspresowe.

W ramach budowy węzła wykonana będzie też przebudowa S8 na długości około 1,9 km. Na odcinku Krynice – Białystok Zachód zbudowanych zostanie 13 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty - nad rzekami Supraśl i Białą, a także wiadukt kolejowy nad torami Białystok – Ełk.

Budowa drogi S19 w woj. podlaskim – odcinki, stan realizacji

Budowa drogi S19 w woj. podlaskim – odcinki, stan realizacji

Zdjęcia: GDDKIA

DK66 obwodnica Bielska Podlaskiego i nowe odcinki S19

Obwodnica Bielska Podlaskiego będzie miała długości 2,92 km, na początku i na końcu odcinka powstaną ronda. Przewidziano nawierzchnie bitumiczną, a droga będzie przystosowana do przenoszenia obciążeń do 11,5 t/oś. Budowany jest jednojezdniowy odcinek DK66 na południe od Bielska Podlaskiego, od istniejącej DK19 do istniejącej DK66.

Wykonawca obwodnicy przystąpił do prac zaraz po przejęciu placu budowy - 28 lutego br. prace rozpoczęły się od wycinki drzew i pierwszych robót ziemnych.

Obwodnica, której budowa właśnie ruszyła połączy się z realizowaną od ubiegłego roku drogą ekspresową S19 na zachód od miasta oraz fragmentem DK66 od węzła Bielsk Podlaski Zachód do istniejącej DK19 realizowanym w ramach eski.

Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego może ruszać

Mapa z lokalizacją obwodnicy Bielska Podlaskiego w ciągu DK66 i połączenia z S19

Mapa z lokalizacją obwodnicy Bielska Podlaskiego w ciągu DK66 i połączenia z S19. Mapa: GDDKIA

Oba odcinki S19, czyli Haćki – Bielsk Podlaski i Bielsk – Boćki mają być gotowe w przyszłym roku. Na obu kontraktach trwają roboty ziemne, poza tym prowadzone są prace związane z odwodnieniem budowy, trwają także prace przy konstrukcji obiektów inżynierskich (betonowanie, zbrojenie, deskowanie).

Przypominamy, że w woj. podlaskim budowy toczą się już na pięciu odcinkach S19 oraz obwodnicach Suchowoli i Sztabina realizowanych na DK8. Do końca zmierza budowa ostatniego fragmentu obwodnicy Łomży w ciągu trasy Via Baltica tj. S61 Łomża Zachód – Kolno. W tym roku jezdnia ma być udostępniona do ruchu na zasadzie przejezdności.

Prace na S61 Łomża Zachód – Kolno wciąż trwają. Powstaje nowy most nad Narwią

Prace na S61 Łomża Zachód – Kolno wciąż trwają. Powstaje nowy most nad Narwią

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Utrudnienia na drodze 66 Jak dojadę - Białystok Jak dojadę - Bielsk Podlaski