1. Strona główna
  2. Informacje
  3. A6 – S3 obwodnica Szczecina: Duże utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo

A6 – S3 obwodnica Szczecina: Duże utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-03-23
A6 – S3 obwodnica Szczecina: Duże utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo
Węzeł Szczecin Kijewo w ciągu autostrady A6 zmieni swoje oblicze. Jego rozbudowa trwa już kilka lat. Zdjęcia: GDDKIA
Kierowcy przejeżdżający obwodnicą Szczecina w okolicach węzła Szczecin Kijewo napotykają na utrudnienia, ruch odbywa się jedną jezdnią. Od przyszłego tygodnia dojdą utrudnienia na łącznicach węzła.

Na węźle drogowym Szczecin - Kijewo trwają roboty bitumiczne. Wykonano najazdy na nowy wiadukt w ciągu DK10. Trwają prace na jezdniach autostrady A6.

Obecnie kierowcy przejeżdżają przez węzeł jezdnią w stronę Kołbaskowa, mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przejazd w relacji Szczecin - Świnoujście odbywa się jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą z włączeniem w A6 w północnej części węzła.

Pierwsze prace na budowie trasy S3 do Świnoujścia

Układanie nawierzchni bitumicznej na obwodnicy Szczecina, węzeł szczecin Kijewo w ciągu A6/S3

Układanie nawierzchni bitumicznej na obwodnicy Szczecina, węzeł szczecin Kijewo w ciągu A6/S3. Zdjęcia: GDDKIA

Nowa droga do Kołobrzegu połączy obwodnicę i trasę S6

W najbliższym tygodniu dojdą kolejne utrudnienia. W dniach 28.03 (poniedziałek) - 03.04 (niedziela) będą wykonywane nawierzchnie na łącznicach. Niektóre relacje węzła będą zamykane na kilkanaście godzin.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70-80.  

Po przebudowie węzeł Kijewo na obwodnicy Szczecina będzie miał nowe, szersze wiadukty, pod którymi będzie miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, dzięki którym poprawi się płynność przejazdu, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice będą miały łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Szczecin