1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będą umowy na nowe odcinki S17 z Warszawy do granicy z Ukrainą 

Będą umowy na nowe odcinki S17 z Warszawy do granicy z Ukrainą 

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-10
Będą umowy na nowe odcinki S17 z Warszawy do granicy z Ukrainą 
Poznaliśmy wykonawców odc. S17 Piaski-Łopiennik, Krasnystaw-Izbica. Mapa: GDDKIA
Droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski – Hrebenne to ważny fragment całego ciągu S17 Warszawa – Hrebenne (granica państwa z Ukrainą). Obecnie na etapie realizacji są trzy odcinki S17 od Zamościa w kierunku Hrebennego. Poznaliśmy też wykonawców dwóch kolejnych odcinków S17 Piaski – Łopiennik oraz Krasnystaw – Izbica, o łącznej długości 35 km. Podpisanie umów planowane jest wiosną br.

Przybliża się realizacja kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17 na trasie Piaski – Hrebenne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybrała wykonawców w przetargach na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi S17 Piaski – Łopiennik oraz Krasnystaw – Izbica. Za najkorzystniejsze uznane zostały oferty złożone przez firmy Intercor oraz Mostostal Warszawa.

Odcinki S17 Zamość – Hrebenne weszły w ważny etap. Od budowy dzieli jej jedna decyzja

- W przetargu na realizację odcinka Piaski – Łopiennik wybraliśmy ofertę firmy Intercor, opiewającą na kwotę 695,5 mln zł. W przypadku odcinka Krasnystaw – Izbica, za najkorzystniejszą uznaliśmy ofertę firmy Mostostal Warszawa, o wartości 936,6 mln zł. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia i po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcami, co planowane jest w II kwartale tego roku – poinformował lubelski oddział GDDKIA.

Węzeł Piaski Wschód - to tu droga ekspresowa S17 połączy się z trasą S12

Węzeł Piaski Wschód - to tu droga ekspresowa s17 połączy się z trasą s12

Zdjęcia: GDDKIA

S17 Piaski - Łopiennik

Odcinek Piaski – Łopiennik, powstanie jako dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 16,6 km. Rozpocznie się na węźle Piaski Wschód, który zostanie przebudowany (droga S17 będzie się tutaj łączyć z trasą S12 Piaski – Dorohusk). Inwestycja m.in. obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Piaski Południe, Fajsławice oraz Łopiennik.  Odcinek przebiegać będzie nowym śladem, wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 17.

S17 Krasnystaw - Izbica

Odcinek S17 Krasnystaw – Izbica, o długości 18,8 km, zacznie się w Zakręciu przed Krasnymstawem. Powstaną trzy węzły: Krasnystaw Północ, Krasnystaw Południe oraz Izbica. Planowana jest też budowa pary Miejsc Obsługi Podróżnych Ostrzyca oraz obwodu utrzymania drogi ekspresowej w okolicach Krasnegostawu. Początkowo trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej DK17, następnie przekroczy rzekę Żółkiewkę i od zachodniej strony ominie m.in. Latyczów, Dworzyska, Tarnogórę i Izbicę. Przekroczy linię kolejową nr 69 relacji Rejowiec - Hrebenne i zakończy się na przecięciu z obecną DK17 w okolicach Krasnego.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy - będą kolejne lata opóźnień

Mapa S17 Piaski - Łopiennik, Krasnystaw - Izbica

Mapa S17 Piaski-Łopiennik, Krasnystaw-Izbica

Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S17 między Piaskami a Hrebennem (ok. 125 km) będzie realizowana w formule Projektuj i buduj. W 2023 r. zakończyła się budowa drugiej nitki obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie w rękach wykonawców są trzy odcinki S17 od Zamościa w kierunku Hrebennego.

Jest pierwszy odcinek ekspresowej S17 na trasie Piaski – Hrebenne

Droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski – Hrebenne to ważny fragment całego ciągu S17 Warszawa – Lublin – Zamość – Tomaszów Lubelski – Hrebenne (granica państwa). To także droga międzynarodowa E372 prowadząca z Warszawy do Lwowa. Trasa ta będzie się łączyć na węźle Piaski Wschód z drogą ekspresową S12 Piaski – Dorohusk. Poprzez wybudowane odcinki S12 na wspólnym przebiegu z S17 oraz istniejące węzły na obwodnicy Lublina, połączy się także z drogą ekspresową S19 (Via Carpatia). 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Izbica