1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Po nowej S3 Szczecin – Świnoujście i bez korków w drodze nad Bałtyk

Po nowej S3 Szczecin – Świnoujście i bez korków w drodze nad Bałtyk

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-04-07
Po nowej S3 Szczecin – Świnoujście i bez korków w drodze nad Bałtyk
Od 6 kwietnia rozpoczęło się przełożenie obecnego ruchu na dwie jezdnie nowej drogi S3 od Brzozowa do Miękowa. Zdjęcia: GDDKIA
Na zachodniopomorskich odcinkach drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Miękowo i Miękowo – Rzęśnica trwają ostatnie prace wykończeniowe. W kwietniu kierowcy pojadą nowym, ponad 40 kilometrowym fragmentem dwujezdniowej drogi ekspresowej S3 na trasie Szczecin - Świnoujście. Obecnie ruch w kierunku Szczecina na węźle Babigoszcz odbywa się już po nowej drodze ekspresowej S3.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa S3 połączy zakończone w latach 2011-2012 obwodnice Miękowa oraz Troszyna, Parłówka i Ostromic z istniejącym fragmentem ekspresówki na obwodnicy Szczecina i Goleniowa. Powstały węzły: Brzozowo, Kliniska, Przybiernów, Babigoszcz, Rzęśnica i Miejsca Obsługi Podróżnych oraz nowy most i wiadukty. Wykonawcą prac jest firma Budimex, która za realizację dwóch odcinków S3 otrzyma prawie 487 mln zł.

Na odcinkach drogi S3 Miękowo - Rzęśnica (19 km) i Miękowo – Brzozowo (22 km) prace są już na finiszu. Nowa ekspresówka ma już nowe węzły i jezdnie. Od wtorku, 6 kwietnia, ruch w kierunku Szczecina na węźle Babigoszcz odbywa się już po nowej ekspresówce.

Nowa droga ekspresowa S3 Miękowo - Brzozowo

Nowa droga ekspresowa S3 Miękowo - Brzozowo, zmiany w organizacji ruchu. Zdjecia: GDDKIA

Nowe autostrady i drogi ekspresowe – czego możemy oczekiwać w 2021 roku?

- Jesteśmy coraz bliżej zakończenia S3 Brzozowo - Miękowo. Przed nami kolejne zmiany organizacji ruchu, prosimy kierowców o szczególną ostrożność. W dniach od 06-04-2021 roku od godz. 13:00 do dnia 09-04-2021 roku wykonawca planuje sukcesywne wprowadzanie Tymczasowej Organizacji Ruchu polegającej na przełożeniu obecnego ruchu na dwie jezdnie wybudowanej nowej drogi S3 na całym odcinku od Brzozowa do Miękowa – informują drogowcy.


Coraz dłuższe ekspresowe połączenie Szczecina ze Świnoujściem

Coraz dłuższe ekspresowe połączenie Szczecina ze Świnoujściem. Zdjęcia: GDDKIA

Drugie zadanie wymagało rozbudowy istniejącej drogi S3 na odcinku od obwodnicy Miękowa, od węzła Goleniów Północ do węzła Rzęśnica. Powstał węzeł drogowy Kliniska, a także przebudowano węzeł Rzęśnica na połączeniu drogi S3 z DW-142.

Droga ekspresowa S3 Rzęśnica - Miękowo

Droga ekspresowa S3 Rzęśnica - Miękowo. Zdjęcia: GDDKIA

Wszystko wskazuje na to, że już od pierwszego majowego weekendu podróż nad Bałtyk zajmie mniej czasu i unikniemy stania w korkach na trasie Szczecin - Świnoujście.

Nowe kilometry drogi S3 Szczecin - Świnoujście przed otwarciem

Nowe kilometry drogi S3 Szczecin - Świnoujście przed otwarciem. Zdjęcia: GDDKIA

W ciągu ostatnich dwóch lat w woj. zachodniopomorskim zostało oddanych do ruchu 172 km nowych dróg o wartości 4,7 mld zł. Największą zrealizowaną inwestycją była bez wątpienia budowa drogi ekspresowej S6 pomiędzy Szczecinem a Koszalinem. Kolejne odcinki nowych dróg o długości 130 km i wartości 5 mld zł są w realizacji. W tym roku na mapie drogowej woj. zachodniopomorskiego przybędzie wspomniane 40 km drogi ekspresowej S3 od Brzozowa do Rzęśnicy oraz obwodnica Myśliborza w ciągu DK26.

Nowy wykonawca prowadzi roboty na węźle Szczecin Kijewo


Mapa inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim

Mapa inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim

W wakacje start budowy drogi S11 z Koszalina

Dla woj. zachodniopomorskiego w trakcie procedury przetargowej są obecnie cztery inwestycje drogowe o wartości około miliarda złotych i długości 22 km, w tym dwie spośród dziewięciu obwodnic, które powstaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. W trakcie prac przygotowawczych jest jeszcze 346 km dróg o wartości ponad 18 mld złotych, w tym największa inwestycja drogowa w regionie - Zachodnia Obwodnica Szczecina w ciągu drogi ekspresowej S6.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Goleniów