1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Rozbudowa A2 Łódź – Warszawa priorytetem na obecnej sieci drogowej

Rozbudowa A2 Łódź – Warszawa priorytetem na obecnej sieci drogowej

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-10
Rozbudowa A2 Łódź – Warszawa priorytetem na obecnej sieci drogowej
Na początku 2025 r. ruszą przetargi na rozbudowę A2 Łódź - Warszawa. Zdjęcia: GDDKIA
Wybudowanie dodatkowych pasów ruchu na autostradzie A2 między Łodzią i Warszawą to jedna z priorytetowych inwestycji na obecnej sieci drogowej. - Dysponujemy już decyzjami wydanymi przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi i Warszawie, które umożliwią kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozbudowa autostrady A2 Łódź – Warszawa obejmuje dwa zadania:

  • odcinek A2 od węzła Łódź Północ do granicy województw łódzkiego i mazowieckiego
  • odcinek od granicy województw do węzła Konotopa na obwodnicy Warszawy.

46-kilometrowy odcinek od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim zostanie unowocześniony i zyska nowy standard. Jak podaje GDDKIA oddział Łódź, aktualnie trwają zaawansowane prace nad dokumentacją niezbędną do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Przetarg planowany jest w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Wiemy kiedy przetargi na rozbudowę A2 Łódź – Warszawa. Pod Warszawą będzie po 4 pasy ruchu

Mapa z planowanym do rozbudowy odc. A2 Łódź - granica z woj. mazowieckim

Mapa z planowanym do rozbudowy odc. A2 Łódź - granica z woj. mazowieckim

Mapa: GDDKIA

Prace przygotowawcze do przetargu prowadzone są też dla A2 na zachód od Warszawy. Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Cały 89 km odcinek autostrady A2 od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa zostanie unowocześniony i zyska nowy standard. - Nowością przy realizacji tej inwestycji będzie wykonanie zasilania infrastruktury z systemów pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii – zaznaczają drogowcy.

Nowe drogi w Mazowieckim: 200 km w realizacji, a blisko 500 km w projektowaniu

Rozbudowa autostrady A2 Łódź - Warszawa obejmie 89 km

Rozbudowa autostrady A2 Łódź - warszawa obejmie 89 km

Mapa: GDDKIA

Przypominamy, ze po wschodniej stronie Warszawy w budowie jest 101 kilometrów A2. Prace obejmują siedem odcinków realizacyjnych od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Biała Podlaska. W tym roku GDDKIA zapowiada otwarcie dwóch odcinków od obwodnicy Mińska Mazowieckiego, węzeł Kałuszyn – Groszki i Siedlce Zach. – Siedlce Płd. Środkowym odcinkiem autostrady pomiędzy węzłami Groszki i Siedlce Zach. Kierowcy pojadą rok później.

GDDKIA planuje otwarcie dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy

W najbliższych latach realizowana będzie ostatnia część trasy do wschodniej granicy. Obecnie w toku jest umowa na wykonanie projektu budowy autostrady A2 od węzła Biała Podlaska do przejścia granicznego w Kukurykach, wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zadanie obejmuje trzy odcinki: Biała Podlaska – Kijowiec, Kijowiec – Dobryń i Dobryń – Kukuryki.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Łowicz Jak dojadę - Łódź