1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Aktualne utrudnienia na autostradzie A4: remonty, korki, roboty

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4: remonty, korki, roboty

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-04-11
  4. Aktualizacja: 2023-04-11
Aktualne utrudnienia na autostradzie A4: remonty, korki, roboty
Korek na autostradzie A4 Legnica - Wrocław to codzienność. Zdjęcia: GDDKIA
Autostrada A4 to jedna z najczęściej wybieranych dróg przez kierowców. Trasa prowadzi od zachodniej do wschodniej granicy przez Wrocław – Katowice – Kraków – Rzeszów. Obecnie, z powodu wzmożonego ruchu, tworzą się gigantyczne korki na autostradzie A4. Poważne utrudnienia na A4! Wypadek i korek na autostradzie A4! To ostatnie komunikaty z trasy. Sprawdzamy, gdzie obecnie kierowcy spotkają się z największymi utrudnieniami na autostradzie A4?

 

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Na autostradzie A4 niemal codziennie tworzą się korki na obwodnicach większych miast oraz z powodu robót budowlanych. Oto lista aktualnych utrudnień na autostradzie A4:

Lista aktualnych utrudnień na autostradzie A4

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4

W korku stoimy na dolnośląskim fragmencie autostrady A4 Wrocław – Legnica. Na wąskiej trasie (bez pasów awaryjnych) Wrocław - Legnica często dochodzi do wypadków i karamboli. Autostrada jest wtedy zablokowana na kilka godzin. Obecnie najgorzej sytuacja przedstawia się na A4 w okolicach Kostomłotów, Kątów Wrocławskich i Wrocławia. Zakorkowany jest też odcinek trasy A4 prowadzący od węzła Brzezimierz do granicy z woj. opolskim.Duży ruch i korki na autostradzie A4 Legnica - Wrocław - Opole

Duży ruch i korki na autostradzie A4 Legnica - Wrocław - Opole

Mapa: GoogleMaps


Zatory i remonty na autostradzie A4 Katowice - Kraków

Zatory tworzą się też na obwodnicy aglomeracji górnośląskiej i Krakowa. Na Południowej Obwodnicy Krakowa dodatkowo dochodzą utrudnienia związane z rozbudową trasy o trzeci pas ruchu.

Swoje dodają też trwające remonty na koncesyjnym odcinku A4 Katowice – Kraków, tu roboty prowadzone są w okolicach Mysłowic.

Autostrada A4. Uwaga na zamknięty zjazd z A4 na S1 na węźle w Mysłowicach

Korki i utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków

 

Opłaty na A4

Przypominamy, ze dla kierowców aut osobowych autostrada A4 płatna jest na dwóch fragmentach: państwowym A4 Wrocław - Gliwice i koncesyjnym A4 Katowice - Kraków. O opłatach na A4 - ile, gdzie i jak płacimy piasiliśmy tutaj:

Opłaty na autostradach. Na jakich odcinkach A4 jest płatna? Ile za przejazd A4?


Opłaty na autostradzie A4 - ile, gdzie i jak płacimy

Opłaty na autostradzie A4 - ile, gdzie i jak płacimy. Zdjęcia: GDDKIA

Autostrada A4 – najdłuższa autostrada w Polsce o długości 667 km prowadząca z zachodu na wschód przez południową Polskę. Należy do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław Jak dojadę - Kraków