1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Droga S12 – w budowie i przygotowaniu

Droga S12 – w budowie i przygotowaniu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-23
Droga S12 – w budowie i przygotowaniu
Budowa drogi ekspresowej S12 w woj. lubelskim prowadzona jest na obwodnicy Chełma. Zdjęcia: GDDKIA
Droga ekspresowa S12 będzie łącznikiem między zachodem i wschodem Polski. Trasa pobiegnie od autostrady A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Ukrainą w Dorohusku. Jak wygląda realizacja drogi S12?

Obecnie można już korzystać z blisko 94 km drogi ekspresowej S12 w woj. lubelskim, od Puław do Piask koło Lublina. W realizacji pozostaje 70 z 75 km dalszego odcinka do granicy z Ukrainą.

Mapa drogi ekspresowej S12 od Lublina do Dorohuska

 

Mapa drogi ekspresowej S12 od Lublina do Dorohuska

Mapa: GDDKIA

Przypominamy, że w ubiegłym roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Chełma w ciągu S12. Za kilka miesięcy ruszą prace na kolejnych odcinkach trasy w woj. lubelskim.

Stecol chce rozpoczynać budowę S12 Dorohucza – Chełm. Wniosek o ZRID złożony

Budowa obwodnicy Chełma  w ciągu trasy S12

Budowa obwodnicy Chełma w ciągu trasy S12. Zdjęćia: GDDKIA

Na etapie prac przygotowawczych jest początkowy fragment trasy, około 61 kilometrowy fragment od autostrady A1 do granicy woj. łódzkiego i mazowieckiego, a także kolejne około 67 km od Radomia do Puław.

Dla odcinka w woj. łódzkim drogowcy zajmują się obecnie uzupełnieniem raportu oddziaływania na środowisko. Z kolei dla części trasy w woj. mazowieckim trwa procedura uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Uzyskanie jej dla wariantu preferowanego, rozpoczynającego się na węźle Radom Południe, umożliwi też ogłoszenie przetargu na odcinek od Wieniawy do węzła Radom Południe (o długości 12,2 km) na przecięciu z drogą ekspresową S7.

W realizacji droga S12 na granicy województw. Docelowo S12 zepnie A1 ze wschodnią granicą

Umowa na budowę odcinka drogi S12 w woj. mazowieckim

Umowa na budowę odcinka drogi S12 w woj. mazowieckim. Mapa: GDDKIA

Po wybudowaniu wszystkich odcinków droga ekspresowa S12 zapewni sprawne i bezpieczne połącznie centrum kraju z Lubelszczyzną, a także z wschodnią granicą kraju. Tym samym S12 ułatwi podróż pomiędzy zachodnią i wschodnią granicą państwa.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S12 Jak dojadę - Chełm Jak dojadę - Dorohusk