1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Remonty na śląskim odcinku A4. Trzeba zwolnić

Remonty na śląskim odcinku A4. Trzeba zwolnić

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-26
Remonty na śląskim odcinku A4. Trzeba zwolnić
Remonty na autostradzie A4 w woj. śląskim. Zdjęcia: GDDKIA
Kolejna porcja utrudnień na autostradzie A4. Drogowcy prowadzą naprawę dylatacji mostu w ciągu przed Punktem Poboru Opłat Żernica. Ponadto trwa montaż systemu zarządzania ruchem w okolicy Gliwic, Zabrza i Rudy Śląskiej i kontynuowany jest remont koncesyjnego odcinka A4 Katowice - Kraków.

GDDKIA informuje o utrudnieniach na autostradzie A4. Prace przy naprawie dylatacji prowadzone są w rejonie PPO Żernica. Obecnie ekipy remontowe zajmują jezdnię w stronę Wrocławia. Utrudnienia polegają na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu. Podczas weekendu nie będzie utrudnień w ruchu.

Remont na A4 powinien zakończyć się na początku lipca.

Wszystkie aktualne utrudnienia na A4

Przypominamy, że na śląskim odcinku autostrady trwa również budowa Systemu Zarządzania Ruchem. Naprzemiennie zajmowana jest jezdnia prawej, kierunek Kraków oraz jezdnia lewa, kierunek Wrocław.

Nocne utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Powstaje system zarządzania ruchem

Aktualne miejsca z utrudnieniami na śląskim odcinku A4-ki

Aktualne miejsca z utrudnieniami na śląskim odcinku A4. Mapa: GDDKIA

Od miesięcy roboty i utrudnienia na A4 występują na koncesyjnym odcinku A4 Katowice – Kraków. Kierowcy muszą zwolnić na A4 w rejonie Katowic, Mysłowic i Chrzanowa. W czasie długiego weekendu i wakacji koncesjonariusz planuje zawiesić prace i uwolnić wszystkie pasy dojazdowe do Punktu Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach. Ma to zmniejszyć korki na bramkach autostradowych.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Gliwice Jak dojadę - Katowice