1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowe inwestycje na drogach S6, S10 i S11 w Zachodniopomorskim

Nowe inwestycje na drogach S6, S10 i S11 w Zachodniopomorskim

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-01-17
Nowe inwestycje na drogach S6, S10 i S11 w Zachodniopomorskim
Budowa drogi ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice już trwa. Zdjęcia: GDDKIA
Gdzie powstaną nowe drogi ekspresowe w woj. zachodniopomorskim? Obecnie w budowie są drogi ekspresowe S3 do Świnoujścia i droga S11 do Koszalina. Wkrótce powinny ruszyć prace na odcinkach S6 pomiędzy Koszalinem i Słupskiem. W planach są kolejne inwestycje: S6 Zachodnia Obwodnica Szczecina, dalsza część trasy S11 z Bobolic do Szczecinka oraz S10 ze Szczecina. Przedstawiamy mapy nowych dróg w Zachodniopomorskim.

- Na koniec 2022 roku mamy w realizacji 153,4 km dróg o łącznej wartości 7 miliardów złotych – informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oddział w Szczecinie. To m.in. odcinki dróg ekspresowych S3 do Świnoujścia, S11 Koszalin – Bobolice i S6 z Koszalina do Słupska. Oznacza to, że w najbliższych latach nowe odcinki ekspresowych tras ułatwią dojazd nad Bałtyk i wyprowadzą tranzyt z nadmorskich miejscowości. W przygotowaniu są kolejne zadania. Dotyczą one 300 kilometrów nowych tras. Szacowany koszt ich realizacji to 15,6 mld zł. 

Stan realizacji dróg ekspresowych i obwodnicy w woj. zachodniopomorskim - mapa


Mapa inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim. Realizacja tras S3, S6, S10 i S11 oraz obwodnic

Mapa inwestycji drogowych w woj. zachodniopomorskim. Realizacja tras S3, S6, S10 i S11 oraz obwodnic. Mapa: GDDKIA


W roku 2022 zostały podpisane kluczowe umowy dla przygotowania drogi ekspresowej S10 i Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS) w ciągu trasy S6.

W styczniu zostały zawarte umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S10 od Stargardu do Szczecina. Łączna wartość umów na opracowanie koncepcji programowych wraz z badaniami podłoża dla 108 km drogi to 31 mln zł. Dokumentacja ta ma być zakończona i odebrana w przyszłym roku. Ponadto w grudniu uzyskaliśmy decyzję środowiskową dla odcinka S10 Szczecin Kijewo - Szczecin Zdunowo o długości ok. 4,4 km.

Pod koniec listopada zostały podpisane umowy na opracowanie projektów budowlanych dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina ZOS. Łączna wartość tych umów to blisko 55 mln zł. Prace mają potrwać 13 miesięcy na odcinku drogowym i 15 miesięcy dla odcinka z tunelem pod Odrą o dł. 5 km. Z ZOS będzie się łączyła obwodnica Mierzyna na węźle drogowym Dołuje. W sierpniu GDDKIA podpisała umowę na realizację tej trasy.

Z koncem listopada 2022 roku została wydana decyzja ZRID dla drogi S11 od Bobolic do Szczecinka. Przetarg na realizację tej trasy ma ruszyć w tym roku. To kolejna część ekspresówki, która połączy województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

Można budować ostatni odcinek S11 w Zachodniopomorskim
Inwestycje drogowe w przygotowaniu - drogi ekspresowe i obwodnice w woj. zachodniopomorskim

Inwestycje drogowe w przygotowaniu - drogi ekspresowe i obwodnice w woj. zachodniopomorskim. Mapa: GDDKIA

Obwodnice Gryfina i Szczecinka w budowie, w przygotowaniu jeszcze siedem obwodnic w woj. zachodniopomorskim

W minionym roku nowych dróg w woj. zachodniopomorskim przybyło jak na lekarstwo. Oddano do ruchu przebudowany węzeł drogowy Szczecin Kijewo A6-S3.

 

Kolejne lata mają wyglądać lepiej, bo rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn, obwodnic Gryfina i Szczecinka oraz odcinka DK11 do ronda Janiska w Kołobrzegu. 


Stan budowy S3 do Świnoujścia i tunelu między Uznam i Wolin

Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn

Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Koszalin Jak dojadę - Szczecin