1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wąskie gardła na autostradzie A4 – gdzie korki i utrudnienia na A4 dzisiaj

Wąskie gardła na autostradzie A4 – gdzie korki i utrudnienia na A4 dzisiaj

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-01
Wąskie gardła na autostradzie A4 – gdzie korki i utrudnienia na A4 dzisiaj
Węzeł Wrocław Południe dzisiaj cały zakorkowany na odc. A4 i A8. Zdjęcia: GDDKIA
W poniedziałek, 1 lipca, kierowcy musza uważać na utrudnienia i korki na autostradzie A4 w woj. dolnośląskim, śląskim i małopolskim. Korkuje się A4 na obwodnicy Wrocław, Katowic i Krakowa. Korki są też przed zachodnią granicą w Jędrzychowicach k. Zgorzelca, z uwagi na kontrole graniczne na terenie Niemiec.

Dzisiaj, od rana kierowcy stoją w dużych korkach na autostradzie A4 i A8 – obwodnicy Wrocławia. Blokują się węzły Wrocław Południe i Bielany Wrocławskie oraz odcinki miedzy nimi i część A8 – Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Przebudowa autostrady A4 z Wrocławia – plany do rewizji, mapy

Z robotami drogowymi trzeba liczyć się na węzłach Wrocław Wschód i Brzezimierz, tu od miesięcy trwa przebudowa skrzyżowań na ronda na łącznicach zjazdowych.

Prace na A4 pod Wrocławiem – nowe ronda zastąpią skrzyżowania

Autostrada A4 - remonty, korki, utrudneinia

Autostrada A4 - remonty, korki, utrudneinia. Zdjęcia: GDDKIA

Tradycyjnie już, w korkuje się odcinek A4 przed granicą z Niemcami. Od połowy czerwca wzrosły kontrole za granicą z Niemcami. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedłużyło kontrole graniczne z Polską, Czechami oraz Szwajcarią i dodatkowo rozszerzyło ich zakres w związku z mistrzostwami EURO2024. Wszystko wskazuje na to, że kolejka aut na autostradzie A4 w Jędrzychowicach będzie częstym obrazem w te wakacje.

Kolejna porcja utrudnień na A4 czeka nas w okolicy Gliwic, Zabrza i Rudy Śląskiej, gdzie trwa montaż systemu zarządzania ruchem. Remontowany jest też koncesyjny odcinek A4 Katowice – Kraków. Kierowcy muszą zwolnić na A4 w rejonie Katowic, Mysłowic i Chrzanowa.

Remonty na śląskim odcinku A4. Trzeba zwolnić

Poza tym postoimy na obwodnicy Krakowa. Tu korki tworzą się codziennie w godzinach szczytu.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław